| jmek4you a întrebat:

Cum vorbesc cu un retainer ( aparat dentar mobil )? Pot spune doar cateva cuvinte, si nici alea nu se prea inteleg. Am citit undeva ca asta dureaza doar cateva zile, pana cand te obisnuiesti. E adevarat? Dau funda. Vreau raspunsuri in special la aceia care au purtat din asta sau inca poarta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| drstomatolog a răspuns:

O sa vorbesti un pic peltic la inceput. Nu cred ca sunt mari motive de ingrijorare ca nu esti tu primul care trece prin o astfel de experienta. Daca vrei, poti! De exemplu si cei cu proteze isi fac griji mai mari decat tine si reusesc bine merci. Bafta!