| Soowhaat01 a întrebat:

TPU!
Daca a purtat cineva ( sau poarta ) aparat dentar mobil, am o intrebare pentru voi : e normal sa mi se face o basica la gingie dupa nici o zi de purtat? Ma doare foarte tare, si nu pot sa-l mai pun. E insuportabil.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| qpDede12pq a răspuns:

Posibil sa fie o infectie, intreaba dentistul in caz de orice, nu sta, mai bine du.te la medic cunosc persoane care sunt slabe cat batul si totul a pornite de la o infectie sau ce ti.se intampla tie.Consulta dentistul.

1 răspuns:
| GirlOnFire27 a răspuns:

Nu este normal.Trebuie mers la medic pentru a se modifica aparatul in zona respectiva.