| chiftelutacrocanta a întrebat:

Cunoasteti anumite intamplari paranormale sau vindecari miraculoase? Am auzit de la diferiti oameni ca exista vindecari miraculoase care i-a vindecat pe unii de cancer si boli foarte grave.Imi puteti da un exemplu de astfel de vindecare Dumnezeiasca sau stiintifica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Nu stiu cat e de bun exemplul meu. Tatal meu a fost foarte bolnav acum cateva luni, iar medicii nu isi pot explica medical cum de traieste. Cand a ajuns in spital era in fibrilatii, tensiune 8 cu 6, rinichii blocati(avea deja urina in sange), infectie la prostata(nivelul de nu stiu chestie ce indica infectia era de 3 ori mai mare decat normal), inima marita, temperatura 34, nivelul a trei tipuri de minerale era aproape 0. Era aproape mort, desi, incredibil, l-am dus cu taxiul si greu, dar a mers singur pana in urgente(dupa ce, fireste, un medic de pe ambulata l-a vazut cu 1 zi inainte si i-a zis ca exagereaza, dar asta e alta discutie). Era nevoie sa il puna pe dializa pentru ca rinichiul era blocat, dar daca il puneau murea(asa bolnava era inima) si trebuiau sa ii stabilizeze ritmul cardiac si nu puteau pentru ca medicamentele ii afectau rinichiul. Practic, nu ii puteau face nimic fara a risca sa moara. Doctorita a decis sa ii trateze infectia si i-a facut rost de un medicament pentru inima care nu ii afecta chiar asa tare rinichiul. Ne-a spus totusi ca e rezervata...
Dupa 3 saptamani l-am dus acasa, pe picioarele lui. Doctorita lui, un alt specialist cardiolog si 2 asistente de la urologie ne-au spus ca lor nu le vine sa creada ca tata traieste si ca din punct de vedere medical ei nu isi explica nici de ce a ajuns asa si cu atat mai putin cum s-a vindecat.

Socoteste tu daca se potriveste exemplul meu la intrebarea ta happy

1 răspuns:
| J0B0MAT a răspuns:

Am auzit si eu de multe persoana care s-au vindecat miraculos, dar pana acum nu am intalnit nicio astfel de persoana.