| Girly97 a întrebat:

Cunoașteți un spital sau clinică din București care oferă operația de reducere a dioptriilor cu anestezie generală? As vrea sa ma pot opera pentru a scapa de ochelari insa nu cred ca pot supravietui 10-15 minute fara a ma misca sau a fi speriata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am facut o operatie de eliminare a unei vene din zona burtii si n-am simtit nimic iar despre frica nici atat. Mi-a facut o injectie poreclita "coniac" si as fi avut curaj sa-mi faca operatie fara anestezie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți, chiar dacă nu crezi.
Operația se va executa cu protoculul decis de medici iar nu cum vrei tu.
Tu nu ești nici prima și nici ultima care se fâțâie când este vorba de lucruri importante.
Nu te fâțăi sub mine, nu te fâțâi,
Nu te fâțăi!
Dă și tu din fund și zi, ah, ce bine,
Nu te fâțâi!
(Cântec studențesc de prin anii 60)

| Donsavas a răspuns:

Ți se dau relaxante musculare, de obicei benzodiazepine, niste medicamente anti frica mai pe inteles. Nu e nevoie de anestezie.

| Iote a răspuns:

Ai sa supravietuiesti. Nu vei simti nimic. Lasa mofturile.