| DanFSbz a întrebat:

Cutia toracică și talia cresc in lățime dacă măresc și umerii, cu exerciții?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Dezvoltarea ta osoasa se realizeaza pana la maxim 20 de ani, cand inceteaza cresterea si este confrom mostenirii genetice de la parintii tai.
Nici cutia toracica si nici talia nu cresc, dar cu exercitii specifice poti modela muschii care le acopera si atunci aspectul general, va fi diferit fata de unul care nu face sport.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| JicaContra a răspuns:

NU
cat timp nu esti in crestere nici un os nu creste, decat cu ajutor medical NASPA

iar prin exercitii NU poti sa maresti decat masa musculara... SI ATAT!

Răspuns utilizator avertizat
| iChristiaN47 a răspuns:

Cutia toracica în mod cert nu se va dilata, decât cu interventie chirurgicalã.

Aici vorbim despre muschii din jurul cavitatii toracice care se vor întãri si vor prinde un surplus de volum.

Este nevoie de foarte multe exercitii dar si de o alimentatie sanatoasa si bogata in proteine.