| seby20 a întrebat:

mai pot sa mi maresc cutia toracica la 20 de ani sau sa o indrept adica soldurile sa fie egale cu cutia toracica. si inca o intrebarea: mai pot sa cresc in inaltime cativa centimetri sau nu se mai poate? multumesc anticipat

6 răspunsuri:
| Dreamer a răspuns:

Asta este exercitiul care iti trebuie dar este un pic cam tarziu acum si nu o sa faca minuni.
Pull Over se numeste http://www.fullfitness.net/sites/default/files/dumbbell_pull_over.jpg? 1248286946

| Adrianetc a răspuns:

Daca te apuci de un sport pentru masa musculara de exemplu sala de forta, atunci cand se aseaza muschii pe oase, o sa se mai indrepte si o sa mai cresti 1 cm, maxim 2, daca nu ai facut pana acum nici un sport... sunt mici sanse sa mai cresti

| viotedy a răspuns:

E posibil sa mai cresti pana la 24 ani, depinde daca nu ti-a incetat cresterea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai pot? de parca omul creste ca vrea sau nu.astea sant informatii genetice inscrise in adn-ul tau de cand ai fost conceput.vei fi asa cum ai fost programat.

| cristi1505 a răspuns:

Nu mai poti sa maresti cutia toracica! Dar poti sa antrenezi mai mult umerii pentru a te lati si sa faci cardio pentru a reduce grasimea de pe sold si sa nu antrenezi trapezul deocamdata, dar poti antrena dorsalii! Astfel, vei avea cat de cat o forma de V.Sa cresti in inaltime nu prea mai ai cum.

| nursa a răspuns:

Asta cu cavitatea toracica ma depaseste dar in legatura cu cresterea in inaltime pana pe la un 22-25 ani inca se mai poate. Din cate stiu eu.