| WhiteAndProud14 a întrebat:

Da, deci am o problema, nu am invatat aproape niciodata, si acum trebuie sa invat matematica sa iau si eu bacul. Problema e ca ma blochez la scaderi...
Da, deci o sa invat matematica singur n-am nevoie de meditator.
O sa iau manuale din clasa a-7-a pana in 12-a si o sa le citesc, etc...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Foarte bine faci că înveţi.
Eu întrebarea nu o văd.
Chestie psihologă e şi trebuie să înveţi.
Îţi doresc succes.
Pe curând!

| Empathizer a răspuns:

Dupa manualele actuale e mai greu sa te pregatesti singur. Cauta manuale din anii '70, sunt foarte explicite si o sa poti recupera singur o mare parte din handicap. Le poti gasi la Biblioteca Nationala sau poti incerca la alta biblioteca. E posibil ca si bunicii sau parintii tai sa mai fi pastrat din ele.

| ANDREIAd a răspuns:

Greu..ai nevoie de meditator.

| WhiteAndProud14 explică (pentru ANDREIAd):

N-am nevoie, invat singur, nu e asta problema. Eu vreau sa stiu daca asta este o problema psihologica sau altceva, sau pur si simplu este pentru ca nu am exersat.

| ANDREIAd a răspuns (pentru WhiteAndProud14):

S-o crezi tu ca inveti singur. asa am crezut si eu. eu am un prof la mate varza si nu stiu ce o sa ma fac la anul la bac. fac exercitii singura dar ma mai incurc. aa si eu am invatat mereu(ma refer la mate ca la celelalte obiecte merg brici) dar la mate nu se poate singura. nu poti singur.

| ANDREIAd a răspuns:

Hei, am sa incerc si eu sa invat singura. sper sa reusesc. sper sa reusim amandoi big grin

| WhiteAndProud14 explică:

Va multumesc tuturor pentru sfaturi si incurajari.
Deci asa o sa fac, ma duc la biblioteca imi caut acele manuale pe care mi le-a recomandat @Empathizer, si ma bag la invatat. Numai bine. happy

| WhiteAndProud14 explică:

Bineinteles ca vom reusi Andreea, daca chiar vrem asta. happy Succes la bac, anul viitor si spor la invatat! happy

Din pacate, nu pot alege doar un raspuns castigator pentru ca fiecare dintre voi m-ati ajutat si nu ar fi corect daca as numi doar pe cineva.
Va multumesc frumos, numai bine. happy

| WhiteAndProud14 explică:

A... nu am mai invatat, nu iau bacul, dar mi se rupe...

| Ađřıαηηα a răspuns (pentru WhiteAndProud14):

Bine faci. Imi place atitudinea asta a ta. laughing Da-l in pnm de bac. rolling on the floor)