| anonim_4396 a întrebat:

Dac fac sex fara prezervativ ce trebuie sa faca sa nu ramana persoana cealalta insarcinata

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| crisa a răspuns:

Daca faci sex fara prezervativ, ori te abtii si nu mai faci nimic (daca citesti putin pe net, vei vedea ca spermatozoizii nu-i gasesti doar in sperma), ori fata apeleaza la anticonceptionale, pe care trebuie sa le ia dupa un control la ginecolog, implicit, la indicatiile acestuia. Iar in cazul asta, ai de asteptat.
Asa ca... nu renunta la prezervativ.

6 răspunsuri:
pupimik
| pupimik a răspuns:

Daca esti baiat...trebuie sa te opresti la timp. Dar asta nu iti garanteaza ca fata nu ramane insarcinata.Nu e deloc sigura metoda asta.
Fata ar trebui sa ia anticonceptionale... daca chiar nu puteti cu prezervativ.
Oricum.prezervativul ar trebui folosit...nu inteleg de ce va incapatanati. Voi stiti...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prezervativul te fereste si de boli si de sarcina, anticonceptionalele, ligatura de trompe si vasectomia dar intai trebuie intrebat medicul pentru ca depinde de varsta, asta pentru ca ai intrebat "ce trebuie sa faca"! cel mai indicat este prezervativul alte cai foarte sigure nu exista.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nimic pentru ca daca ai prezervativ nu ramane nimeni insarcinat pentru ca ele sunt un fel de bariera pentru copii nedoriti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu eu chestii nintrastea!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mata aia trebuie sa faci

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu trebuie sa-ti pui prezervativ neaaparar