| Munteanu_Diana_1991 a întrebat:

O fata vrea sa faca sex, de ce trebuie sa se fereasca ca sa nu ramana insarcinata?

Răspuns Câştigător
| ywar a răspuns:

De istetimea pestisorului de aur. Daca ajunge unde trebuie produce bucurie, sau ar trebui sa produca bucurie daca nu se intampla intr-un moment nepotrivit. Acum serios... pune-l sa isi puna prezervativ [el o sa zica sigur ca il incomodeaza, dar tu sa nu-l crezi] si daca e neserios nu te incurca cu el ca poate a mai fost si pe la altele.

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

De sex neprotejat. Daca nu vrei copil, te protejezi cu prezervativ sau contraceptive prescrise de ginecolog.

| AlexanderAdrian a răspuns:

De grasimi si radicalii liberi. Cum adica de ce sa se fereasca? De sexul fara prezervativ.

| AnnnaMarrria a răspuns:

Pai,ce trebuie sa faca sa nu ramana:
In primul rand,prezervative,recomand Durex Extra Safe, sunt cele mai groase!
Apoi, se duce la medicul ginecolog si ii prescrie anticonceptionale, daca are varsta adecvata sa zic si eu, ca nu iti poate da la 12 ani..doar daca ai o problema!
mai sunt supozitoarele contraceptive Pharmatex, dar nu le-as recomanda
Steriletul
De ce trebuie sa se fereasca:
De sex fara una din metodele pe care ti le-am spus mai sus big grin

| mihai69 a răspuns:

În primul rând, de băieți. Dacă nu poate, măcar de penisul lor; dacă nici de ăsta nu se ferește, atunci barem să-i pună ceva deasupra - o cameră de bicicletă, un prezervativ... chestii d-astea!

| Fatamuntilor a răspuns:

Absineta e cea mai buna metoda, dar daca e musai, pune-l pe baiat sa-si puna prezervativ.
Ar mai fi contraceptivele (presrise de gineolog)
Celelalte metode la maturitatea deplina a corpului si a mintii.

| Deaad a răspuns:

De **** neimbracata.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evitati excesul de sare, zahar si grasimi...lol...de sperma, SE RECOMANDA FOLOSIREA PREZERVATIVULUI!

Răspuns utilizator avertizat
| FLuturas1albastru4 a răspuns:

Are nevoie de +18, sau măcar 17 big grin în fine, un băiat logic sau măcar o crenvușcă big grinbig grin

| Chiriac_Ionel_1972 a răspuns:

Buna,in general prezervativ care se gaseste la farmacie la kaufland si cred ca si la lidal [sa stie asa ca un sfat prietenesc ca sunt site-uri care te invata cum sa le pui ]SPOR LA TREABA...

| Krekan a răspuns:

Trebu sa fol9sesti numa de dit peezervativ fintca poti sa capeti boli venerice sau sa ramii insarcinata.
P.S Da din curiozitate citi ani ai?