| Radandam a întrebat:

Dacă ai avea parafimoza capul penisului ar sta descoperit în stare flasca? Eu am preputul acoperit în stare flasca, trebuia sa rămână blocat iar capul penisului descoperit? Am parafimoza? Adică penisul acum e mort și e acoperit de preput nu trebuie sa îmi fac griji, nu? Păreri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Flasca? ce e aia?

| zilog a răspuns:

Mergi la un consult la medlife că iti zic ei ce problema ai si cum se repara si nu te coasta mai mult de 100 lei consultul

| NotNamed a răspuns (pentru zilog):

El a scris "parafimoza" lol.

| NotNamed a răspuns:

N.am inteles nimic sa mor eu. Deci... In stare fleașcă capul este acoperit de preput, cand este teapan in continuare ai acel preput pe cap. Daca in ambele stari reusesti sa ti.o belesti esti ok. N.ai nimic.