| Popescu_Simina_1966 a întrebat:

Dacă ai o depresie și iei pastile de dementa, poți in timp sa ajungi sa înnebunești? Poți innebuni din cauza tratamentului, poți innebuni de la pastile, pastilele iti pot face rau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Daca iei pastile de capul tau, fara a urma un tratament prescris de medic in urma unui diagnostic, se pot intampla tot felul de lucruri grave.

Automedicarea este ca si cum ai lua o punga plina cu componente electronice si ai varsa-o in interiorul unui televizor stricat sperand ca se va repara.

| dinaprilie a răspuns:

Innebuni este un termen general folosit de noi cam plastic. Poti sa mai dezvoltinsi alte lucruri penlanga depresie din cauza unor pastile/combinatii de pastile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești oricum dilie dar nu îți dai seama.

| NunuNini a răspuns:

Daca iei ceva ce nu se potriveste cu diagnosticul tau (si in cazul de fata nu se potrivesc), ajungi sa-ti distrugi nervii. Si inevitabil ajungi sa innebunesti.

| DonGiani a răspuns:

Trebuie să iei doar ce ți-a dat medicul și așa cum ți-a dat medicul și nu altfel când este vorba de acest gen de pastile!