| Thebest123 a întrebat:

Daca ai o rana deschisa mare si iti curge mult sange ce sa faci? Nu a mers nici daca am tinut apasat pe rana respectiva. Ce sa mai incerc daca rana sangereaza incontinuu? ajutati-ma repede

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca sangerarea nu se opreste trebuie sa te duci la un medic sa te coase

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

| Corinnààà a răspuns:

Nu trebuie sa apesi pe rana cateva secunde. Puneti niste comprese si bandajezi bine(sa te stranga putin). Dupa ce s-a oprit sangerarea dezinfectezi cu betadina.

| funnyboy a răspuns:

Pune sare pe rana o sa te doara dar o sa mearga sunt 60% sigur