| euu03 a întrebat:

Ce fac daca m-am taiat la picior cu bigul cand ma epilam? imi curge naspa si nu se mai opreste...am tinut apasat pe rana dar tot nu imi trece... ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Pune apă oxigenată pe un pansament steril și aplică pe tăietură, are rol hemostatic (oprește sângerarea).
Pe viitor pentru a preveni astfel de incidente neplăcute folosește crema de epilat, nu taie.
Pa, pa.

7 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Bic.

| Mya a răspuns:

Pune'ti un pansament cu putin spirt si lasa-l asa cateva ore...si ar fi bine ca pe viitor sa renunti la big!

| Ben. a răspuns:

Spala-te cu apa rece si dezinfecteaza locul.

| withoutme a răspuns:

Nu s intampla nimic,... pui o hartiuta sau o carpa, cv p rana si s opreste,.winking

| cici_6785 a răspuns:

Schimba "bigul"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Taie bigul deasupra ranii.va trece. da repede.

| nemo a răspuns:

laughing)) big? laughing). vechea "confuzie" romaneasca. :-J