| Bardea_Dragos_1997 a întrebat:

Daca ai probelme cu ficatul, ce simptome ai?
Am niste stari de voma, si ametesc periodic ( eu am ulcer la stomac)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pot fiimulte cauze, ar fi bine sa treci pe la un medic ceva.
http://www.sfatulmedicului.ro/......a-pagina_6
Te pup!

| cooldreams a răspuns:

Nu neaparat. Ameteala mai poate fi cauzata si de hipertensiune, migrene, anemie etc. Iar starile de greata sunt foarte comune (deshidratare, febra, medicamente, dar si la boli precum gripa, bronsita, pneumonie etc). Sunt multe boli la ficat, dar in principal simptomele includ, pe langa greturi si ameteli, si icter, scaderea in greutate, balonari, spasme etc. Daca ai si aceste simptome, ar trebui totusi sa te prezinti la un medic, mai ales ca ai si ulcer. Nu le ignora!