| Marck94 a întrebat:

Daca ai reusit sa invingi sasaiala, cum ai reusit? Mergand mult la logoped, doar o data pe saptamana? Logopedul cu ce te poate ajuta? Sau nu o te ajute logopedul sa pronunti corect S? Sincer, vreau sa stiu. O seara frumoasa. Am mai postat asta, sa raspunda cineva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Intocmai asta o sa te invete logopedul si o sa te ajute sa scapi de sasaiala.

Răspuns utilizator avertizat
| siriusblack98 a răspuns:

Tot ce vei face la logoped,la fiecare sedinta, vor fi exercitii de dictie.Tu astea le poti face si acasa cautand tutoriale pe Youtube desi nu iti recomand deoarece, el, logopedul, stie cel mai bine cat de severa este problema, ce exercitii de dictie anume trebuie sa exersezi si cat timp.Iar in cazul in care nu apar progrese o sa stie de asemenea ce sa schimbe.