| LallyLallysa a întrebat:

Daca alerg 1km cat slabesc funda big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| crystyn3lmp3 a răspuns:

Nu slabesti intr-o zi un pic alergand doar o zi,trebuie sa alergi mai des,un km e suficiennt cu cat continui sa alergi mai des (Luni, Marti, Miercuri.etc) cu atat slabesti mai mult. nu te astepta sa se vada in prima saptamanawinking

7 răspunsuri:
| SkittlesNuMaiTrecePeAici a răspuns:

Buna
Depinde de timp.O ora de jogging arde 337 kcal, dar nu mi se pare suficient de mult pe zi.

Sper ca te-am ajutat happy

| eXtreme21 a răspuns:

Mai mult de jumatate de kg nu cred ca vei slabi. Daca vrei ca rezultatele sa apara, trebuie sa alergi zilnic cel putin un km.
Si asta nu este de ajuns, ai nevoie si de o alimentatie sanatoasa, ca daca alergi un km si apoi mergi la fastfood, nu ai facut nimic.
Sper ca am putut sa te ajut.

| Millanteria a răspuns:

Dacă alergi puţin nu slăbeşti! În fiecare zi aleargă cât poţi tu, şi continuând aşa, vei slăbi! În doua trei săptămâni ar trebui sa slăbeşti ceva.
O seară frumoasă in continuare!

| Anddreee a răspuns:

Daca alergi o singura data nu slabesti nimic, ar trebui ca macar in fiecare zi sau de 2 sau 3 ori pe saptamana. si daca mai mananci si sanatos posibil sa slabesti peste 5 kg

| secretsisecret a răspuns:

3 kg cred...

| secretsisecret a răspuns:

Mai bine 5 kg

| MessiRăzvănykăă99 a răspuns:

Nu slabesti doar un 1km de fuga pe saptamana sau zi! Trebuie vreo 4-3(cate vrei)km pe zi sau saptamana.Dar e bine sa faci alergare usoara! Imi dai funda?big grin