| anonim_4396 a întrebat:

Daca am 12 ani si inaltimea 1.60 cresc mai mult de atat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Încă ești în creștere până la vârsta de 21 de ani.

| aviii a răspuns:

O sa mai cresti si mai alesdaca ai cu cine 'sa semeni' eu am 13 ani si +1, 65 deci, o sa cresti, ai 12 ani, si eu mai am de crescut laughing

| allyn333 a răspuns:

Depinde de "genele" transmise de la parinti.

| RoBByi96 a răspuns:

Dupa nume, imi rezerv dreptul de a te considera fata. Este bine stiut faptul ca fetele se dezvolta mai repede ca baietii. Din experienta proprie(evident nu a mea, a prietenelor/fete pe care le cunosc) iti pot spune ca nu vei creste chiar pana la 21 ani. Acelea sunt cazuri speciale, in care trebuie sa te tii de sport. Daca nu ma insel aveam o colega care era cam la fel de inalta la 12 ani. Acum are 1.75, deci cam aceasta este limita.

| LaurentiuSimion a răspuns:

Pna al 18 ani mai cresti happy eu la 12 ani aveam 1.52 acum la 17 am 1.83 deci se poate happy