| Sophie08 a întrebat:

am si eu o intrebare big grin. Daca la varsta de 16 ani si 8 luni am 1.60 m mai cresc? Daca fac inot, basket sau alte sporturi mai pot influenta in vreun fel inaltimea mea? Multumesc big grin

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Mergi la doctorul endocrinolog pentru inceput si cere un tratament cu hormoni de crestere. Ar trebui sa te grabesti pentru ca este cam tarziu pentru varsta ta.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,cam 3,4 cm vei creste, sportul nu are legatura cu cresterea, inaltima ta e ok ca fata

| Sophie08 explică:

Am uitat sa mentionez ca sunt fata.

| Alexandru130698 a răspuns:

Daca ligamentele de crestere s-au inchis nu prea mai poti face nimic.Dar nu trebuie sa fii suparta, eu sunt baiat am 1, 71, 17 ani si ador fetele de inaltimea ta, toata noaptea m-as distra cu o fata de 1 60 in pat, fara suparare.laughing))