| anonim_4396 a întrebat:

Daca am 17 ani si 1.76 m inaltime, sunt mic? Daca doriti sa imi raspundeti, o sa va fiu recunoscator.In plus sunt si slab am vreo 55-57 kile(pe romaneste) nu pun deloc pe mine, mananc mult dar degeaba. Aveti un raspuns pentru mine? razvan_razvan_flo

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mdany a răspuns:

Pai sal.La inceput trebuie sa iti zic ca nu esti mic la 17 ani.Eu am 16-17 ani si am 1. 80m inaltime.Si la greutate esti destul de OK. Pai un lucru sa iti mai zic, daca vrei sa te ingrasi mananca mancare grasa, ciocolata, suc, etc. si nu fa miscare.Asa.In privinta inaltimii nu trebuie sa iti faci griji ca mai cresti.Acuma depinde si de lantul trofic al familiei. Poate bunicii sau parintii sunt mici sau mari la statura, si asta conteaza.Mai ai de crescut cam pana la 20 ani. Dar cu conditia sa nu practici sala de forta pentru ca opreste cresterea.Sal.An Nou Fericit.

10 răspunsuri:
| Anddrea a răspuns:

Nu esti mic deloc. Asa e bine sa fii nu dita omu`. Si eu sunt slabuta si oricat as manca nu ma ingras. Deci cunosc sentimentu`. Mai bine asa, decat sa ajungem la Marele castigator laughing

| mdany a răspuns:

Pai ce sa va zic. Daca mai vrei sa slabesti...pai prietene vei arata ca un schelet daca nici nu tragi la sala o tara.Pai na cum vrea fiecare.Sal.

| cici a răspuns:

Nu esti mic deloc. gandeste-te ca pana la 18 ani mai cresti. o problema ar fi cu greutatea, dar depinde de felul tau, daca semeni cu cineva din familie. oricum, mai bine mai slab decat sa te lupti cu kilogramele

| Spike189 a răspuns:

Incearca sa mergi la sala si sa consumi multe proteine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu fac sport, de mancat mananc multe grasimi mai ales carne de porc prajita cu grasime.Si la sala nu o sa merg niciodata, decat sala mai bine muncesc ca sa fac muschi.Car fiare, ridic saci, trag de obiecte mari si grele, tai lemne chestii de-astea.Pe mine ma intereseaza sa cresc in inaltime.

| FeelTheRainbow a răspuns:

Sincer. eu am 14 si am 1, 60.la tine e super ok, cred!

| byabyaby a răspuns:

Da esti scund ew am 14 ani si am 1. 63 si sa te ingrasi pai la inaltimea ta e ft bine nu ar strika inca putin sport pentru a face un corp mai frumos si app daca vrei sa te ingrasi mananca fastfood

| ASPLiacy a răspuns:

Hm...esti cam micut...ar fi normal cam 1, 83-1, 85 la varsta ta.winking
Eu am 13 ani si ca fata am 1, 67.winking

| Solothar a răspuns:

Si eu is cam la fel ca tine,
nu se pune nimic, dar asta-i un lucru bun, gandeste-te cate persoana vor sa slabeasca,
ai putea in schimb sa mergi la salawinking

| Andreutzzyk a răspuns:

Pai eu sunt mai mica sunt fata si am 1, 65.deci cred ca esti micutz.si in kg ar trebu isa mai iei putin macar 59-60.pentru varsta ta si un sfat nu mai manca mult caci o sa se depuna pup funda?:p