| Catana_Cristi_1996 a întrebat:

Salut baieti, am o intrebare si chiar vreau un raspuns de la cineva care cunoaste. Am 1.90 inaltime si 60kg,sunt foarte slab parerea mea,vreau sa iau in greutate,masa musculara orice cat de repede,voiam sa iau proteine cu carbohodrati,ce imi recomandati, de mancat mananc nu foarte sanatos dar nici rau, ca la tara cate.o ciorbica si din astea. Are cineva un raspuns pentru mine, va rog raspundeti doar daca stiti

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Scuze ca nu ti-am raspuns mai repede, deci nu spera ca vei pune masa musculara rapid sunt povesti,conteaza genetica ta,alimentatia, odihna, stresul
foarte mult conteaza nivelul testosteronului
deci cum putem avea mai mult in mod natural
culturismul, cardio la maxim sau sprinturile ajuta, cafeina si creatina
proteinele,, carbohidrati, grasimile gen maslinele, slanina, nuciile =, alunele, ouale carnea, fructele, legumele ajuta si ele
sa nu fi nervos ca creste nivelul cortizolului, sport, odihna si sa nu fi stresat
stai la soare sau ia vitamina d
vitamine sau multe legume, fructe
sa dormi mai mult de 8 ore pe noapte, somnul dupa masa ajuta mult
alcoolul duce si in jos hormonul asta deci fara bere des
sa vezi clipuri pentru adulti, mult sex de calitate si el creste
conteaza si ora dupa ora 5 e cel mai bine pentru culturism si cardio dimineata
https://bayesianbodybuilding.com/best-time-to-work-out/
fa multe repetiti cu greutati mici pentru masa si pentru forta greutati mari repetiti mai putine
faza cu 2 grame proteine per kg e un mit nici un studiu nu a dovedit acest mit
https://bayesianbodybuilding.com/......ybuilders/
acum un program si exercitii
https://www.bodybuilding.com/......ainer.html

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Alcoolul duce hormonul in jos, deci rar bautura

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Repede nu e nimic man

| RAY a răspuns:

Daca vrei putem vorbi pe termen lung