| Parlit a întrebat:

Daca am 60 kg, 20-22 % procentaj grasime, cate kg ar trebui sa dau jos pentru patratele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fara sa stiu inaltimea ta nu pot sti

| liviu890 a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu dai jos absolut nici un kilogram! Ca sa arati intr-adevar frumos, te sfatuiesc sa mergi la sala 5-6 luni de zile, lucrezi TOATE grupele de muschi (nu doar bratele sau abdomenul ca o sa arati caraghios), in timpul asta e indicat sa mananci bine de tot (cel mai probabil o sa ajungi pe la vreo 75kg-80kg) si abia apoi poti sa incepi sa dai jos kg ca sa arati bine!

| immortalfaith a răspuns:

Vreo 5 kg probabil, oricum nu te as sfatui sa dai jos acum ci sa pui masa musculara ( pe strada mergi in tricou nu in pielea goala ) si abia pe la 80 kg sa incepi definirea