| anonim_4396 a întrebat:

Daca am avut acum câțiva ani (mai puțin de 10 ani) rinita alergica pot fuma? Daca nu, de ce? Care e cel mai rau lucru care se poate intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| SoHappy a răspuns:

Daca tii neaparat sa fumezi degeaba ne mai intrebi pe noi alte detalii pe care oricum nu pui prea mare importanta

| Ella1121 a răspuns (pentru SoHappy):

Normal ca tin cont si de parerile altora, doar de asta mai intreb?‍♀️
Daca nu știi atunci treci la întrebările altora, decât sa dai un răspuns care nu inseamna nimic. Si nu am zis ca tin neapărat sa fumez, vreau sa știu daca sunt consecințe, având in vedere ca am avut rinita alergica. Ai înțeles? Bun. Pa.

| SoHappy a răspuns:

Fumatul are consecinte si la persoanele sanatoase, asta asa ca informatie, ca vad ca nici la capitolul educatie nu știi prea multe

| Ella1121 a răspuns (pentru SoHappy):

Ma refer daca exista riscuri mai mari avand in vedere rinita aia?‍♀️?‍♀️?‍♀️