| anonim_4396 a întrebat:

Daca am bagat ochelarii in apa si i-am bagat din greseala si cu acel fier de la rame, o sa rugineasca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| noisolpXekuNemertXe a răspuns:

Aha. Nu cred că e problemă. Eu sunt ochelarist de mic și crede-mă, de câte ori nu am băgat ochelarii în apă și nu a ruginit nimic la ei.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Suruburile este posibil sa rugineasca in timp.

| noisolpXekuNemertXe a răspuns:

Dacă îi usuci bine, nu. Eu i-am băgat de nu știu câte ori și nu s-a întâmplat nimic. Dar depinde din ce metal e făcută rama. Oricum nu cred c-o să ruginească, dar pentru bunăstarea ta, poți să-i pui pe un calorifer și apa o să se evapore cât ai zice MIEL!

| anonim_4396 explică (pentru noisolpXekuNemertXe):

Am rame din plastic, doar la suruburi e fier

| anonim_4396 explică (pentru noisolpXekuNemertXe):

Mai am doua intrebari
Tu cu ce ii stergi?
Tie nu-ti pare ca chiar daca ii stergi bine cand te uiti la o lumina sau la pc se vad tot putin murdari, chiar daca ii stergi bine?

| Zaygon a răspuns (pentru anonim_4396):

Solutie pentru sters ochelarii+o carpa moale. Eu asa fac si nu am problema cu asta.

| noisolpXekuNemertXe a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi trebuie să ai răbdare să îi degresezi. Apa de la robinet nu face asta de obicei. Încearcă cu soluție de geamuri sau apă cu săpun dacă nu ai și de șters, cred că merge cu o cârpă din bumbac, fină.
Și dacă tot vezi lens flare-uri, înseamnă că sunt zgâriate lentilele, nu prea ai ce face.

| noisolpXekuNemertXe a răspuns (pentru anonim_4396):

Aha. Nu cred că e problemă. Eu sunt ochelarist de mic și crede-mă, de câte ori nu am băgat ochelarii în apă și nu a ruginit nimic la ei.