| FilipJicha a întrebat:

Daca am baut ceai verde (ieftin si prost, la plicuri) in cantitati mari (2l pe zi) pana am inceput sa am probleme cu stomacul, are rost sa mai incerc si cu ceai verde matcha sau e cam acelasi lucru? Probleme am avut acum 6 luni, mi-au trecut, dar tot mai simt o indispozitie cand beau cate o gura de ceai.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

Ceaiul verde (si in general ceaiurile) NU se beau in cantitati asa de mari. Si la orice ceai baut chiar pentru tratament, tot se face o pauza de 10 zile pe luna. Dar bei 1-2 cani pe zi. In nici un caz 2 litri. Fa acum o pauza mai mare si apoi vezi ce mai faci.

2 răspunsuri:
| gogu220 a răspuns:

Eu zic să încerci cu verde de Paris dacă vrei să reuşeşti ceva.

| Moise_Morarescu_1973 a răspuns:

Ai exagerat cantitatea, la fel vei avea dureri, ceaiul verde maxim doua cani pe zi si nu pe stomacul gol