| anonim_4396 a întrebat:

Daca am facut sex la 2 luni dupa chiuretaj folosind metoda coiutul intrerupt, care sunt sansele sa raman insarcinata( cu specif. ca nu doresc o sarcina)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Exact cate erau inainte de chiuretaj. Intre 4 si 27%, in functie de data ultimei menstruatii. Mi se pare absurd sa folosesti aceasta metoda de contraceptie daca nu iti doresti in mod ferm o sarcina. Ea este folosita numai de cuplurile in care aparitia unei sarcini nu ar fi chiar o problema (si de iresponsabili). Dar dupa ce ai facut un chiuretaj, dupa o trauma atat de mare, acum cand viata ta nu va mai fi niciodata aceeasi, cand in fiecare zi traiesti cu povara copilasului mort, omorat cu mainile tale, cum poti sa mai risti o data un asemenea moment devastator?

Abh
| Abh a răspuns:

Coitul intrerupt nu este o metoda de contraceptie, evita-l pe viitor si foloseste o metoda contraceptiva adevarata.Ai altfel, toate sansele sa ramai din nou gravida si sa ajungi pe masa ginecologica pentru o intrerupere de sarcina.

| Zenithf a răspuns:

Haideti, circulati, nu-i nimic de vazut (nimic nou) decat o alta criminala din Romania.
Domnul sa aiba mila de sufletul tau, cum poti trai asa?

| RUMBURAK a răspuns:

Metoda asta este foarte periculoasa. pentru ca este posibil sa ramai in proportie de 50%. cred ca in rest deja corpul tau(uterul)este refacut si gata de a primi un nou musafir.schimba metoda de contraceptie ca alfel poti sa te arzi.bafta.

| ralukuta1 a răspuns:

Ce s`a intamplat pana la urma?