| anonim_4396 a întrebat:

Dacă am fost într-un bar aseară, sunt șanse sa fi luat Corona virus?
Momentan nu sunt cazuri, dar îs un pic stresat, stiu ca au venit vreo câțiva băieți din uk cred dar nu stiu sigur.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Daca nu ai baut corona e totul ok rolling on the floor)
lasand gluma la o parte nu cred ca ar fi ccev grav daca nu ai probleme respiratorii sau ceva de genul

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pot fi sanse, normal.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca sunt sanse mari, daca cineva a fost infectat acolo.
Atentie, smptomele apar in 3-4 zile!

| alina2k18 a răspuns (pentru Violleta2022):

Sunt o gramada de pacienti asimptomatici mai ales tineretul sanatos tun, problema e ca pot transmite virusu si asa! sad

| Violleta2022 a răspuns (pentru alina2k18):

Da, asa este, feicare raspunde diferit la virus.

| Fatamuntilor a răspuns:

Bineinteles ca exista sanse!
Ma intreb ce cautai tu in bar daca de cateva zile suntem indemnati sa stam in casa! Nu e ca si cum ai merge dupa paine si nu ai alta optiune.Ma gandesc totusi ca acolo se iau masuri de protectie.
Sper ca macar de luni sa se ia masuri si locuri de acest gen, sa se inchida. Daca propiatarul barului nu o face, sper sa o faca legea!

| Nimeni10 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

La mine in zona nu sunt cazuri deocamdată.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Nimeni10):

Indemnurile date de autoritati sunt pentru toata tara.
Nici la mine nu sunt cazuri, dar masuri se iau!

| JulyDreams a răspuns:

Cred ca ai aceleasi sanse sa-l iei cu unul care intra intr-un supermarket sau sta la coada la farmacie. In ultimele saptamani au intrat in tara zeci de mii de romani din zone rosii... nu stii pe unde a umblat fiecare si cu cine a intrat in contact. Orice comunitate poate fi afectata.