| alexalexandrusincerul a întrebat:

Daca am hernie ombilicala, care este greutatea maxima pe care o pot cara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La hernie ombilicala ai voie sa ridici doar 1 kg!
Nu ai voie sa cari nimic si nici sa faci efort fizic.
Fuguta la operatie, pentru ca se pot face complicatii si chiar murii.

| paky112 a răspuns:

Mergi la un medic si intereseaza-te, programeaza o consultatie, de ce intrebi aici cand ai sansa sa primesti informatii viabile din partea unui specialist?

| SebastianG a răspuns:

Nu poti cara si nici ridica daca nu te-ai operat. Iar dupa operatie poti ridica incet incet pana la 30 kg si sa nu faci exces nici de greutatea aceasta. Ci cu pauze.

| alexalexandrusincerul explică (pentru SebastianG):

O greutate de 5-6 kg este ok? Nu m-am operat pentru ca nu este mare dimensiunea inca...