| Alex88cta a întrebat:

Salutare. Am avut hernie epigastrica si m-am operat, dar acum mi-a aparut hernie ombilicala. Mai are rost sa ma mai duc la sala? Oare sa aleg antrenamentele cu greutatea corporala?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In nici un caz!
Este interzis efortul fizic la hernie, indiferent de ce natura este ea!
Cat priveste lucrul cu greutatile sau caraiul greutatilor, uita de ele pe veci, ca ti se va rupe operatia si vei avea operatie dupa operatie, pana vei intelege ca nu mai ai voie sa ridici greutati!

| Alex88cta explică (pentru Violleta2022):

Ok am inteles, dar nici macar flotari si tractiuni?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alex88cta):

Da, poti face efort fizic cu masura DAR fara sa ridici greutati, de nici un fel.

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Hernia apare si de la greutati. Parerea mea este ca sa lasi sala.

Răspuns utilizator avertizat