| didi33 a întrebat:

Daca am insomnii, schimbari de dispozitie, acnee, lipsa poftei de mancare, mictiune frecventa, caderea parului, emotivitate excesiva, dureri menstruale s-ar putea sa am dereglari hormonale? [am 15 ani]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Esti la pubertate, deci ai un grad fiziologic de instabilitate hormonala la varsta asta. Dar mictiunile frecvente, caderea parului si lipsa poftei de mancare nu se incadreaza in fiziologia pubertatii.

Mergi la medic, ai motive!

| Samantha10 a răspuns:

Te-as sfatui sa apelezi la medic...Si atunci se va depista daca aceste schimbari sunt cauzate de dereglarile hormonale..Intreab-o pe mama si iti va da vreun sfat...