| Trăie a întrebat:

Daca am luat Detralex incontinuu timp de doi ani trebuie sa fac pauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Consultă medicul curant pentru acest lucru.
Pa, pa.

| doctoressa a răspuns:

Odata diagnosticata, insuficienta venoasa cronica trebuie tratata permanent, deci nu trebuie facuta pauza in administrarea Detralexului.
http://www.i-medic.ro/blog/despre-boli-varice

| bulin a răspuns:

Medicul care te are in evidenta poate sa iti dea un raspuns. Dupa parerea mea daca ai insuficienta venoasa la membrele inferioare trebuie facut un consult dupa se va sti daca trebuie oprit dar nu cred.

| luiza a răspuns:

La aceasta intrebare doar medicul care te trateaza iti poate da raspunsul cel mai corect!