| anonim_4396 a întrebat:

Pastilele DETRALEX se pot lua in acelasi timp cu SIMTROMUL?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, aceasta asociere este indicata pacientilor cu varice sau hemoroizi complicatii. Detralexul este un trofic pentru peretele venos iar Sintromul este un anticoagulant (previne formarea cheagurilor). Atentie! daca iei Sintrom trebuie sa-ti faci in fiecare luna o analiza de sange (INR).

| EUSIATIT a răspuns:

Da pentru ca DETRALex e pa curculatie. hemoroizi etc iar celalalt e pentru alta afect. nu sunt antibiotice sa faca reactii adverse dar pentru linistea ta intreaba medicul ok

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

Răspuns utilizator avertizat