| Blody a întrebat:

Daca am mana i ghips si am degetele umflate, dar nu ma dor... ar trebui sa ma ingrijorez? Am vorbit cu cineva si a zis ca nu este nimic de care ar trebui sa ma ingrijorez.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mada12 a răspuns:

Probabil ca ti-a stranns prea tare pansamentul si sangele nu mai circula cum trebuietongue stai linistit/a.tongue...pansamentul se largeste de la un timp [si eu am avut]tongue

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu daca acel cineva este medic, dar cel mai bine este sa mergi repede la un medic, chiar la cel care ti-a pus ghipsul.
Sanatate!

| RikarDo a răspuns:

Poate e ghipsul prea strans, si cum ai mana rupta nu mai simti si nu mai vine sangele inapoi din degete.