| anonim_4396 a întrebat:

Deci, am mana in ghips, si mi s-au umflat degetele ( nu foarte mult), ar trebui sa ma ingrijorez? Tin sa mentionez ca le am umflate de cand mi-am pus ghipsul. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E normal.

Abh
| Abh a răspuns:

Ti se umfla degetele din cauza lipsei de miscare, circulatia in mana s-a redus si de aici rezulta edemul.

| lol1232 a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa iti faci griji dar in oric ce caz mergi la medic daca se agraveaza.

| muresanul a răspuns:

Salut, mana ti s-a umflat de la ruptura nu de la ghips, dupa ce se sudeaza oasele la loc se desumfla sigur, doar eu trauma nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am mana in ghips de o saptamana si nu mi s-a intamplat nik.medicul a zis ca pot aparea durerin unflaturi sau un fel de febra musculara din cauza ghipsului dar nu mi s-a intamplat. a zis daca se intampla sa ma duc la el, deci fa si tu la fel

| onesdan52 a răspuns:

Este absolut normal