| user5493 a întrebat:

Daca am mancat dintr-un gratar pui de la o cantina privata probabil jumate din el pana am observat ca are viermi mici albi pot pati ceva? posibil sa fi mancat si cativa viermi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

O toxiinfectie alimentara apare in general in cateva ore, daca nu ai probleme incepind din prima jumatate de ora de la consumare, se poate spune ca ai scapat. Doar o hepatita poate aparea de la asta si trece neobservata, pentru ca peste cateva saptamini, cand boala isi va arata coltii, nu vei mai stii ce ai mincat, de unde a aparut. Altfel, te mai poti alege cu niste viermisori in burtica, care vor trai bine-mersi alaturi de tine pana cand iti vor cauza probleme incit sa ajungi la medic, dar asta nu se stie daca va fi, pentru ca sunt destui cei ce traiesc cu paraziti intestinali si o duc bine mersi.

| user5493 explică (pentru cristi202):

Auzeam ca e posibil sa i distruga acidul din stomac.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Riscurile sunt mult mai mici decat beneficiile daca ai o imunitate buna

| DovleacTurbat a răspuns:

Priveste partea buna: surplus de proteină happy.