| FFG454 a întrebat:

Azi am mancat 4-5 aripioare prajite (facute ieri de mama) si am gasit niste viermi foarte mici si albi. Sunt baiat, 14 ani, 1.78 m inaltime, 75 kg. Pot sa am probleme de stomac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Glimoire a răspuns:

Ai mancat larve de musca

6 răspunsuri:
| FFG454 explică:

Dupa ce le-am mancat, am vazut la oasele ramase cu pielita viermii. Nu stiu daca erau multi, dar erau foarte mici, albi, cu capul negru.

| FFG454 explică:

Nu erau viermii de cand au cumparat parintii aripioarele. O musca a depus larve. N-am patit mimic, sunt bine. Gata cu raspunsurile.

| FFG454 explică:

Nu erau multi.

| Cincinetti a răspuns:

Bună!
Mai întîi trebuie sau mai bine zis, trebuia sa o întrebi pe mama ta sau pe tatăl tău despre aceasta. Nu contează vîrsta, constituția sau înalțimea. Cel mai bine, dacă viermii erau pe aripioare de la cumpărare ar fi să reclami la ANPC firma respectiva. Dacă nu stii (mă refer în cazul în care ai cumpărat de la un chioșc universal) să mergi să întrebi cum se numește firma X. Reclamatia la ANPC ți-o pot da eu și îți voi și explica cum trebuie completată, unde trebuie depusă...
Aștept răspunsul tău!

| Glimoire a răspuns:

Erau pe aripioare?

| Glimoire a răspuns:

Nu ti se intampla nimic, dar spune-i mamei tale sa nu mai ia de acolo.