| user5493 a întrebat:

Daca am mancat mai demult o pulpa de pui in care am observat ca erau niste viermi mici albi, e posibil sa mai existe in stomac? am mai slabit,si asociez cu asta, dar nu stiu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| amyana a răspuns:

Doamne de ce ai mâncat
Of doamne
Viermi nu mai sunt i-ai topit in burtica cu scucul gastric
Totuși fara supărare cum ai putut manca?

| doctorandus a răspuns:

Daca era bine fiarta/fripta, nu vad de ce ar fi probleme.

| minrest a răspuns:

Aia erau niste vietati care traiau in carne, la aer si la temperatura camerei, si nu puteau trai in stomac, in alt mediu, fara mancarea lor si in acid. Asa ca fi fara grija, au fost dizolvati de sucul gastric imediat. Dar de ce mananci asa orice porcarie?

| Mayhem666 a răspuns:

Data viitoare cruta viata puiului, si mananca niste fructe si legume, ca sa nu mai patesti asta.
Nu vreau sa par rau, dar sincer sa fiu, meriti asta, pentru ca puiul ala nu a avut nici o vina.

| user5493 explică (pentru Mayhem666):

Asa am cumparat de la restaurant.

| NAT0 a răspuns:

Poate ai noroc și îți ies prin buric de anul nou.
Ai slăbit că nu ai avut bani să bagi o chiflă-n burtă sau mă rog, faci sală și mănânci mai sănătos.
Viermii ăia, i-ai evaporat când te-ai dus la wc.

| Fumiko a răspuns:

Nu prea cred.Cred ca au plecat de mult la colindat laughing

| user5493 explică:

Pai cand am cumparat pulpa de pui de la un restaurant, am observat dupa putin timp viermisorii, nu i am mancat ca am vrut eu, noroc ca m-am uitat apoi.nici nu si a cerut scuze cine vindea acolo.

| NoFeelings a răspuns:

Apai dupa mine nu e nimic rau, dar nici sa nu le pensezi de sa arate ca si doua ațe

| Saya4321 a răspuns:

Normal acidul clorhidric din stomac ar trebui sa ii omoare dar sunt si unii rezistenti(desi ma indoiesc, unele bacterii sunt rezistente, daca e vorba de viemi nu stiu sigur...), daca ai febra si/sau lipsa poftei de mancare du-te la doctor, daca doar ai slabit presun ca esti ok.