| anonim_4396 a întrebat:

Daca am o micoza pe coapsa interioara, pot da cu canesten? Daca nu, atunci cu ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te dai numai cu ce iti recomanda medicul dermatolog. Tratamentul dupa ureche al micozelor duce la agravarea lor si la dificultati mari in vindecare.

| dy a răspuns:

De unde stii ca-i micoza? Daca esti sigura, da, spala-te cu apa in care pui cateva picaturi de albastru de metil si dupa ce se usuca da cu canesten de 2-3 ori/zi! Daca n-ai diagnostic pus de medic, fa o vizita la dermatolog!

| EUSIATIT a răspuns:

Si eu am o micoza la ureche dar sincer ma m dat o peroada cu pIVALAT De flumetazon imi ameliora mincarimea doar atir acum nu se mai fabrica si ma dau cu FUJICORT dar nici acest unguent desi e recomandat de medic dermatolog nu este eficient ma mai dau cu folucinolon sau triamcinolon tot pentru ameliorare. DAca mmergi la medic sa ti recom ceva care e bine sa mi sp si mie eu atit am poutut sa te as

| eni a răspuns:

Parerea mea ca e bun, eventual incearca si Lamisil. E pentru ciuperca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te cel mai bine la doctor si intreaba-l. Pana nu stii ce sa faci du-te macar la medicul de familie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uite aici ce recomanda oamenii : http://tinyurl.com/cum-scap-de-micoza - LAMISIL GEL

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ciuperca poate fi cauzata de fungi (ciuperci ), streptococi stafilococi, etc, analiza costa putin, faceti-o ca merita, poate sa fie de la secretia din vagin asa ca mergeti la ginecolog sau direct la laborator, secretia vaginala si de pe pulpa, cu antibiograme.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Micoza

| marianarusu a răspuns:

Poti sa dai cu canesten, chiar daca acest unguent este pentru micoze la picioare, vindeca si daca micoza apare in alta parte