| mihaizic a întrebat:

Daca am tromboza venoasa profunda, pot sa mai fac sport? Adica sa intru in armata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Heavenonearth a răspuns:

Din câte știu, nu era recomandat sport in armată, pentru că duce la un risc prea mare de accidente vasculare din cauza suprasolicitării.E recomandat discutia cu un doctor specializat în domeniul dacă se poate sau nu.Mai sunt cazuri excepționale, dar numai pe cazuri de birou, de obicei ceea ce se ține in informatică:hacker, html etc.