| Ruxandra144 a întrebat:

Credeti ca ar putea fi o tumoare cerebrala? Sunt disperata. In urmă cu o săptămână am fost diagnosticata cu otita externa la ambele urechi având simptome de durere de ureche, puroi și secretie pe baza de sange la urechea stânga. Durerea s-a ameliorat având acum doar niște junghiuri de câteva secunde în anumite momente iar puroiul a dispărut.Am acumulat mult stres și de duminică am niște dureri de cap care se manifesteaza prin intepaturi în ambele parti ale capului și în crestet, durere la tample, si ochi, sensibilitate când apas capul și simt ca zonele afectate sunt mai calde. Menționez ca am 15 ani și am purtat în exces casti externe.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Căsti externe de unde ai scos cuvintul acesta? Căstile sun cele care le bagi in ureche si se numesc doape sau cele care le pui pe cap si se numesc overhead, doar bateriile telefonului se numesc externe acele dispozitive care i ti incarca bateria si pe strada sau la birou, otita externa nu o faci de la căsti, otita este o inbfectie care o faci de la apa ramasa in urechi după ce faci duș si nu te stergi bine in urechi, apa aceea in contact cu un geam deschis daca te trage curentul racesti, mergi la medic ORL ist sa te consulte sa i ti dea tratament, vad ca ai 15 ani, mergi cu mama ta la medic nu te duce singură. Stai linistita nu este vorba de tumoare cerebrala, durerile pe care tu le simti la cap sunt de la urechi rezoneaza durerea ai infectie. Mergi maine dimineata la doctor.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mersi pentru funda, sanatate multa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ai purtat în exces îți asumi, "capul face, capul trage"!
Cred ca ai anxietate, asa se manifesta anxietatea.