| Radandam a întrebat:

Dacă as face CT cerebral am înțeles ca radiază mult, dar substanță aia de contrast poate fi periculoasa? La un CT cerebral fără substanță de contrast nu se vede mare lucru, nu? Nu se vad vasele de sânge?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Cand intrebi acelasi lucru de mai multe ori pe zi, cred ca trebuie sa te vada un psihiatru, nu un neurolog.

| zilog a răspuns:

Eu am făcut multe radiografii cerebrale când eram mic pentru că eram prost si nu imi placea școala șî o mințeam pe mama de fiecare dată când mă punea să citesc sau să scriu că mă doare capul.
Acum imi dau seama ca am făcut o prostie și că mai bine fugeam de acasă de cât să mă fi dus să fac radiografii cerebrale,
Nu stiu dacă nu cumva să faci teme nu este un lucru mai grau de cât să stai pe străzi?
Așa că dacă sunteți adevărul că vă este scârbă să faceți teme și poate dați peste niște părinți care o să vă bată o lună maxim două dar dacă voi indiferent câtă bătaie mâncați tot vă încăpățânați că nu vreți să vă faceți temele
până la urmă o șă se lipsească și nu o să vă mai pună să faceți teme.
De cât să mințiti că vă doare capul si să mergeți să vă iradieze la cap că poate declanșă cancer...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O radiografie la 6 luni maxim!