| Byb2001 a întrebat:

Daca as lua pastile sedativ pc, ar avea ceva daca fac si anestezie la masea peste cateva zile? Adica isi face efectul anestezia la masea daca iau sedativ pc sa ma linistesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dinaprilie a răspuns:

Stai linistit, e homeopat sedativpc.o sa-si faca efectul anestezia

8 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Nu are chiar nimic deoarece Sedatif e un medicament homeopatic destul de slab fata de alopatele ce ți le da psihiatrul.

| Byb2001 explică (pentru AvalohAlyn):

Da dar nu mai iau, ca mai bine mi-am dat seama ca trebuie sa gandesc mai pozitiv si sa am mai multa incredere in mine nu ma ajuta niste pastile daca ma stresez prea mult cu ganduri negative, de exemplu ma gandesc ca o sa fiu incordata cand de fapt as putea sa gendesc altfel ca o sa am curaj ca pot vorbi mai tare si ca pot sta linistita, si ca viata e frumoasa si nu am de ce sa ma stresez prea mult

| Zuzu1991 a răspuns:

"sedatif pc" e tot un fel de frectie la picior de lemn, cu nume pompos "sedatif" care suna a sedativ si chiar tu ai scris asa
si la care pe prospect si mai pompos au dat denumirile numai in latina la balariile din care e facut, si toate sunt numai plante
deci poti sa iei 50 de pastile odata si tot n'ai nici pe dracu', si nu te afecteaza cu nimic la anestezie

| Mirel4412 a răspuns:

Nu are treaba anestezia cu pastila asta.

| Pnin a răspuns:

E apa de ploaie

| Byb2001 explică (pentru Pnin):

Da mi-am dat seama nu le mai am ca mi-am dat seama ca totul depinde de mine daca gandesc ca o sa vorbesc incet ca stau incordata asa o sa fie dar daca gandesc pozitiv ca nu mai sunt ca inainte ca acum pot vorbi mai tare si cu curaj ba chiar si fratii mei mi-au zis ca le place ca am inceput sa mai vorbesc deci mi-am dat seama ca totul depinde de o gandire pozitiva nu de niste pastile