| Kolors a întrebat:

Daca cineva face un accident cerebral si nu se actioneaza asupra lui adica nu chemi salvarea si acea persoana isi continua viata, ce se poate intampla cu acea persoana?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde de gravitatea accidentului vascular. Daca a fost un accident vascular mic si pacientul nu ia tratament, va face unul mai mare curand. Daca a fost un accident mare, va muri in primele 3 zile de la producerea lui.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cat de grav e si cat afecteaza din creier, uneori nici medicii nu pot face nimic

| J0B0MAT a răspuns:

Depinde cat de grav este. Unii traiesc bine mersi, altii pot sa aiba parte de consecinte foarte grave. Cel mai bine este sa mearga la spital.Nu e de gluma cu asa ceva.