| Andreeaioan115 a întrebat:

Daca plang foarte des ce se intampla? Pot ajunge la accident vascular cerebral? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca din cauza/sau pe fondul unor stari care pot fi caracterizate printr-o stare de emotivitate mai accentuata sau chiar exagerata, apar stari mai aparte de melancolie, tristete, nefericire, apatie care nu pot fi stapanite si refuleaza in plans. Accidentele vasculare cerebrale se produc din cauze unor boli sau a unui stil de viata dezordonat care afecteaza starea de sanatate a vaselor de sange si se produce atunci cand fluxul sanguin este brusc intrerupt catre o parte a creierului. Din cauza lipsei de sange, se blocheaza aportul de oxigen si glucoza si fiindca acestea nu mai pot ajunge la creier, lipsa lor va duce la moartea celulelor cerebrale. NU exista absolut nicio legatura intre cele 2 stari/probleme prezentate. Multa sanatate!

| minrest a răspuns:

Se cunoaste din intrebare ca creierul tau nu e suficient de bine hranit. Manaca un pic mai mult si nu o sa mai faci asociatii de idei aberante, ca cea dintre plans si AVC. Si nici nu vei mai plange atata.

Răspuns utilizator avertizat
| Random123456 a răspuns:

Poti avea probleme cu vederea. Aveam miopie de -0.5 si -1 si cam jumatate de an am plans foarte mult din diverse probleme, rareori trecea o zi in care sa nu plang si uite asa am ajuns la -1.25 si -2.
De accident cerebral vascular nu am auzit, dar poti face un atac de panica in cel mai rau caz. Ai grija si incearca sa dispersezi problemele care te fac sa versi atatea lacrimi.

Răspuns utilizator avertizat
| CornelCelBun a răspuns:

Te poti dezhidrata.De accident vascular nici nu poate fi vorba.Sugerez sa nu incerci.

| david2999 a răspuns:

Cel mai probabil intri intr-o stare de anxietate, depresie!

| Haideticopiiorfani a răspuns:

Si cica o sa ai ochi mai frumosi daca plangi mai des, deci nu e vreo problema