| RealKing01 a întrebat:

Daca dau cu spray la subrat ma irita pielea si ma ustura, de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Foloseste stick antiperspirant! Dar si cu asta te va ustura daca te dai imediat dupa ce te-ai ras la subrat...

| ReddY25 a răspuns:

Încearcă alt deodorant

| timidu89 a răspuns:

Crema depilatoare, nu te mai rade.

| RealKing01 explică (pentru timidu89):

Cu bicu nu merge?

| timidu89 a răspuns (pentru RealKing01):

Nu am încercat. Cu spuma și balsam te dai după bărbierit? Ori tunzi cu madina

| RealKing01 explică (pentru timidu89):

Ma barbieresc cu Philips OneBlade PRO, de ras la subrat ma rad cu bicu, pun sapun mult si dupa dau cu bicu, da' nu stiu de ce ma ustura, e adevarat ca m-am ras si cu aparatul dar de o vreme nu l mai folosesc pentru subrat.

| timidu89 a răspuns (pentru RealKing01):

Pana nu creste cât de cât nu îl mai rade. Da cu gel sau spuma de ras. Te iriti de aia ustura. De te pisti cu bicic si mai clara traba.

| cesaicumpar a răspuns:

Salut! Cel mai probabil te-ai ras inainte. Daca nu, e doar o simpla iritatie. Incearca sa folosesti un stick roll-on.

Cu drag,
echipa cesaicumpar.ro

| AlexIonescu39 a răspuns:

Din cauza faptului ca ești ras sau din cauza substanțelor toxice din spray. Cauta un roll on mai natural, fără aluminiu.