| amalia_9665 a întrebat:

Dacă de9 ani sufăr de fobie am șanse să mă mai vindec?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| PopescuAdina a răspuns:

Da.
Ai nevoie de multa vointa, suport din partea apropiatilor si indrumarea unui specialist. Desi va fi putin mai greu, ai toate sansele sa te vindeci. Mult succes iti doresc!

| 100SweetSmile4you a răspuns:

Depinde cat de adanca este.Multi oameni s-au vindecat prin hipnoza de anumite fobii. Un lucru important este si gandirea pozitiva.Si nu uita: Lupta! Trebuie sa fii puternica! happy
Numai bine! happy

| paynehunter a răspuns:

Poti sa te vindeci si in juma de secunda daca vrei(doar daca vrei), totul sta in capul tau happynu e o boala, e ceva ce tu poti sa controlezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nup. nicio sansa

| artjoyhypnosis a răspuns:

Bineinteles ca poti sa te vindeci.Hipnoza este intr-adevar o solutie insa ai nevoie inainte de consultul unui specialist.Am vazut studii de caz cu fobii de 20-30 de ani rezolvate permanent cu ajutorul hipnozei.Asa, ca, nu-ti pierde speranta!