| deffect a întrebat:

Daca dorm cu gura deschisa noaptea pot sa-mi inghit limba?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu poti pati nimic grav.

16 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Cum Maica Domnului sa-ti inghiti limba!? Ce, esti lesinat? In cel mai rau caz o sa sforai si o sa ti-se usuce gura!

soothe
| soothe a răspuns:

Tare imi pare rau de tine. Stiu ca te asteptai la un raspuns exciting, dar nu o poti inghiti decat daca esti deffect.

| Flav a răspuns:

Neah, dar nici c-o musca-n gat nu cred ca ti-ar sade bine.

| catthshshshs a răspuns:

Nu patesti absolut nimicwinking

| deffect explică:

Dar de ce cand cineva isi pierde cunostiinta trebuie` sa-i opresti limba sa nu o inghita?

| DianaLostInDreams a răspuns:

Nu, nu poti, eventual daca faci soc anafilactic.

| oky a răspuns:

Nu, nu poti pati nimic.

| georggyy a răspuns:

Nu!
Dar te vei trezii cu limba uscatasad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti griji unde sta limba, si apoi daca poti s-o inghiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Idem Brigaela

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In niciun caz nu poti sa o inghiti.Nici cei care fac crize nu si-o inghit. E doar o vorba treaba cu "ii scapa limba pe gat" sau "isi inghite limba"

| Яùxsi a răspuns:

Nu, normal ca nu.

| Myr3ll1994 a răspuns:

Stai linistit ca nu patesti nimic

| simona2010 a răspuns:

Nu

| valentin496 a răspuns:

Nu poti sati anchiti limba numai daca ai o guma an gura cu aia poate te aneci