| Elena1234456 a întrebat:

Daca dorm noaptea cu folie de plastic infasurata in jurul taliei slabesc? Va rog mult nu va bateti joc, tin si regim, dar chiar sunt curioasa daca slabesc ceva sau nu.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| undercovergirl a răspuns:

Categoric nu!
Atunci cand porti folia de plastic pe piele, corpul tau trebuie supus efortului ( poti alerga sau urca scari laughing. De asemenea ca sa transpiri incearca sa bei cat mai multa apa ( peste 2 l pe zi ).
Metoda asta chiar da rezultate dar numai comasata cu sport si efort fizic.
Mult succes! happy

18 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

NU. Daca faci gimnastica asa bandajata sigur da.

| LoveMusic a răspuns:

Nu, mai mult transpiri, dar nu dai jos kilogramele. Cel mai bine, alergi cu folia de plastic în jurul taliei şi faci sport, sală de fitness, etc. Succes!

| AdaIoana18 a răspuns:

Nu! Nu slabesti doar daca dormi cu acea folie de plastic.Iti recomand sa urmezi regimul si sa faci exercitii cu acea folie de plastic. Daca ai bicicleta de camera ar fi superb, arzi foarte multe calorii si cu timpul vei slabi.Crede-ma chiar functioneaza asa.Succes!

| bianca a răspuns:

S-ar putea deoarece transpiri, dar nu te astepta ca daca tii folia aia nu trebuie sa mai tii regim sau sa faci mult mult sport.
Succes:*

Alte răspunsuri
| georggyy a răspuns:

Sigur ca nu!

| me_3408 a răspuns:

Nu cred happy Noroc cu regimul kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa nu slabesti dn moment ce transipiri? E clar ca pierzi cm din jurul taliei, daca ai vergeturi poti pune in folie morcov razalit, iar daca ai celulita cu zat de cafea il amesteci cu orice crema, de preferat de slabit. Iti faci un pic de masaj, iar apoi pui folia. Mult succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa dormi infasurata in folie pentru ca atunci pielea nu va mai putea respira! Te poti infasura in folie ziua-cam 1-2 ore, dar in tot acest timp danseaza. Serios, slabesti bine asa. Eu asa am inceput sa slabesc si nu am tinut nici un fel de regim-dar nici nu am mancat exagerat! Totul trebuie sa fie moderat! Succes, Paula.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca ai sa slabesti asa. Si eu sunt la regim, dar fac exercitii de doua ori pe zi si beau peste doi litri de apa si are efect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar nu! Nici sa nu incerci asa ceva, folia se foloseste doar in timpul exercitiilor fizice, daca o tii mai multa transpiratia se raceste si te poti imbolnavi la rinichi. Daca vrei sa slabesti, apuca-te de exercitii, abdomene, zumba, si dai jos cu siguranta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce incercam tot felul de metode tampite de a slabi?
R:pentru ca suntem prea lenesi sau vrem sa slabim repede si mult.Nu este recomandat asa ceva.Pentru a slabi sanatos, pe luna trebuie sa dai jos maxim 2 kg.
Ideea e ca folia de plastic te ajuta sa transpiri, dar prin transpiratie nu elimini altceva decat apa.Acelasi lucru faci si in sauna.EU nu recomand.Este o slabire fortata.
Si sol, pentru a slabi renunta la dulciuri si paine(maxim o felie jum pe zi) si bea multa apa.Un pahar de apa calduta dimineata inainte de micul dejun.
Te pup si spor.

| andreea3000ify a răspuns:

Daca doar vei dormi nu. Dar poti sa incerci cu folie de plastic in timp ce vei face abdomene asa vei transpira mai mult si vei scapa de ceva sunculitawinking

| ioa_4305 a răspuns:

Ba da, s-ar putea sa dai jos cateva calorii deoarece transpiri. Dar daca vrei rezultate sigure apuca-te de facut exercitii cu acea folie pe tine. Mult succes!

| sstteeffaanniiaa a răspuns:

Si eu am facut acelasi lucru in urma cu doi ani si anume dormeam cu abdomenul si coapsele infasurate in folie. Crede-ma ca rezultatele s-au vazut, cel putin in ceea ce priveste celulita. Am urmat si un regim in paralel, desigur.

| sstteeffaanniiaa a răspuns:

Si eu am incercat metoda asta acum ceva ani si la mine cel putin s-a vazut. E drept ca in paralel am urmat si o dieta echilibrata si mers pe jos in ritm alert 30 de minute/zi (pana la liceu si inapoitongue). Din punctul meu de vedere ar trebui sa functioneze pentru ca este ca atunci cand mergi la sauna, doar ca transpiri doar unde-i vrei tu si in somn.
Succes oricum!

Alte răspunsuri
| bubu_8688 a răspuns:

Esti culmea fata, asa am facut si eu un timp dupa aceea am aflat ca daca fac asta pielea nu poate respira noaptea si e foarte periculos si asa oricum transpiri noaptea. Nu stiu cat dar am invatat la scoala ca transpiri mult cand dormi.