| Codrutsa a întrebat:

Am si eu o intrebare. Am inceput sa fac seara abdomene cu folie infasurata la mijloc si sa dorm peste noapte cu ea pentru ca am putina burtica. Mama mi-a zis ca nu e bine ca fac egzeme. Ce sfat imi puteti da? Ofer funda pentru cel mai bun. happy Multumesc. :*

3 răspunsuri:
| Adi2ro a răspuns:

Nu cred ca o sa faci eczeme decat daca te iriti. Dar daca folia e curata e ok. Oricum o sa vezi ceva simptome daca e si daca renunti repede atunci nu o sa ai probleme.

Dar sincer, uitandu-ma la poza ai un corp potrivit. Nu te stresa happy Cel mai bun sfat pe care ti-l pot da, ce am auzit de la un nutritionist... dupa orice masa, sa faci exercitii fizice (nu trebuie mult) si atunci se arde bine happy

| Stein a răspuns:

Daca vrei sa slabesti nu mai face abdomene pentru ca nu te ajuta cu nimichappyTrebuie sa mananci mai putin si sanatos (fara dulciuri,grasimi,etc)si sa faci sport (alergat,sa mergi cu bicicleta, sa sari coarda).Nu poti slabi doar in zona abdomenului, cand slabesti corpul tau decide pe unde sa slabesti(destul de ciudat)
Sper ca te.am ajutathappy

| George1176 a răspuns:

Stai linistita si eu aveam putina burtica si exact ca tine inainte de paste am facut la fel! abdomen cu folie[de la bucatarielaughing]