| anonim_4396 a întrebat:

Dacă,după ce doctorul stomatolog îmi plombează măseaua, eu pot să beau apă rece sau să mestec cu acea măsea fără să mai mă doară?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca ce?
Daca am reusit eu sa inteleg ceva din ghiveciul ala de fraza, poti. Dar numai dupa minimum 2 ore de cand ti-a fost pusa plomba.

| Andwta a răspuns:

Chiar ieri mi-a plombat dentistu, sunt fericita. Mie mi-a spus ca n-am voie timp de 2 ore sa mananc sau sa beau, dar dupa poti. Este indicat sa nu mai mestecam gume, caramele etc

| emayperritos a răspuns:

Da. Desigur ca poti.

| pam0pam a răspuns:

Da, pentru ca iti va extirpa nervul. E de recomandat sa eviti sa mananci in maseaua respectiva mereu pentru ca iti va sari. Eu mi am scos o cu guma de mestecat. Sanatate!