| Annaanne491 a întrebat:

Daca fac analize de rutina se vede ca am fumat?:-s Mentionez ca am fumat doar cateva luni cate un pachet la doua saptamanithinking deci nu e mult:d

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Depinde ce analize, daca iti faci radiologica la plamani se vede.
La alte analize, cum sunt cele de sange, nu se vede.
In mod normal, din analizele de rutina nu se va afla acest lucru-99, 9% - NU!
Si pentru binele tau te sfatuiesc sa lasi fumatul, nu e bine ceea ce faci!
Poate ca nu stiai, dar nu stii cite daune are fumatul asupra sanatatii si a celor din jur.
Te pup!

| Zeflemitoarea a răspuns (pentru anonim_4396):

Fata a întrebat dacă se vede faptul că a fumat la analize.
De ce te bagi tu? thinking Fumează cât vrea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Zeflemitoarea):

Buna!
Si tu de ce te bagi iarasi in seama?
Iar o luam de la capat cu prostia ta obsesiva de a critica pe altii? Tu cred ca nu esti zdravana la cap, asa un pic, serios!
Bun. fumeaza cat vrea, i-am dat doar un sfat, e spre binele tuturor sa se lase de fumat, daca pot, bineinteles, aici iti trebuie multa vointa si ambitie, dar i-am dat doar un sfat, ce te intereseaza pe tine neaparat, hm?
Nu-ti convine de raspunsurile altora, nu le mai citi, Zeflemitoareo!
Pa, pa!

3 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

La fumatorii cronici valoarea hemoglobinei poate fi mai mare decat limitele normale.